alaçAtı Ev OteL REZERVASYON EV OTEL YAKLAŞIMI Alaçatı RESİM GALERİSİ
Ana sayfa Alaçatı Alaçatı Aktiviteleri

Alaçatı


Alaçatı'da Nerede kalınmalı? alaçAtı OteL Yiyecek İçecek Alaçatı Deniz Alaçatı Ulaşım Alaçatı Aktiviteleri ALAÇATI Hava TahminiAlaçatı Ot Festivali

Çeşme Belediyesi Organizasyonunda 7. düzenlenecek ALAÇATI OT FESTİVALİ 7-10 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleşecek. Yöresel üretimlerin sunulduğu festivalimiz hergeçen sene olduğu gibi bu senede yoğun ilgi görmektedir. İlerleyen günlerde proğramın belirlenmesi ile sayfamızda sizlere içeriği ve programı sunma imkanına sahip olacağız.
Kısaca OT FESTİVALİ hakkında bilgilendirme yapmak gerekirse:

Çevrenin ve doğal beslenmenin öneminin her geçen gün daha iyi anlaşılmaya başlandığı günümüzde, Alaçatı’nın ve Alaçatı’lıların yüzyıllardır yaşattığı bir özelliğini, kültür birikimini, ülkemize ve dünyaya tanıtmaya verilen kararla festivalimiz oluşmuştur.

Bu nedenle Alaçatı doğasının zenginliğini, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerinin kaybolmaması için, bu festivali düzenlenmektedir.

Alaçatı’yı bahar tazeliğinde yaşayabilmek bir ayrıcalık! Bu nedenle her bahar, doğanın uyandığı, bin bir çeşit otun çevremizi bezediği bir dönemde bu festival yapılmaktadır.

Alaçatı’nın doğallığına, kucaklayıcı sıcaklığına kaynatılmış reçellerin, bin bir otla yapılmış yemeklerin, böreklerin üzerine serpilmiş çörekotlarının kokusu karışmaktadır; festivalimizde.

Bu festival yarışmadan öte bir şey. Festival bahanesiyle doğa hakkında bildiklerimizi aktarmak, bilmediklerimizi öğrenmek, yeni tatlara yeni dostluklar eklemek amaç!

Alaçatı’nın korunmuş mimarisinin bezediği dar sokaklarında dolaşmak, gülen yüzlü güzel insanlarla bu güzellikleri paylaşmak, hiç tanımadığımız, adlarını bile bilmediğimiz insanlarla sohbet edip, ağız dolusu kahkahalar atmak için tüm doğa dostlarını Alaçatı'mıza bekliyoruz.

Tanıdık, tanımadık herkesi, bu keyfi bizimle paylaşmaya çağırıyoruz.

WINDSURF

Her iki kıyı yakası, dünyanın en güzel sörf parkurlarına sahip; Dünyanın en iyi üç rüzgar sörfü merkezinden birisi ve On Uluslar arası sörf okuluna sahip, ALAÇATI' mızda WINDSURF için sizlere mygasurf okulu hizmet vermektedir.

KITESURF

Daha çok eğlence, daha çok macera, daha çok adrenalin ve yeni arkadaşlar ile geçirilen keyifli zamanlar ve
Taş mimarisi ile doğaya uyumlu, arıtma sistemiyle çevreye saygılı, Türkiye'nin ilk ve tek konaklamalı su sporları tesisi ORANGE COUNTY SURF CLUB sizleri bekliyor.

YELKEN & KATAMARAN

Altınyunus Marina' da faaliyet gösteren trw yelken merkezi KATAMARAN ve YELKEN konusunda çözüm ortağımız olarak sizlerin tüm ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak konumdadır.