alaçAtı Ev OteL REZERVASYON EV OTEL YAKLAŞIMI Alaçatı RESİM GALERİSİ
Ana sayfa Alaçatı Alaçatı Deniz

Alaçatı


Alaçatı'da Nerede kalınmalı? alaçAtı OteL Yiyecek İçecek Alaçatı Deniz Alaçatı Ulaşım Alaçatı Aktiviteleri ALAÇATI Hava TahminiAlaçatı / Çeşme Plajları

Büyük şehirlerin karmaşasından uzaklaşmak, yılın yorgunluğunu mavi sularda atmak, güneşin içinizi ısıttığı kumsallarda güneşlenmek, yat kiralayıp çarpıcı güzellikteki koyları gezmek, dalgalarla dans ederek sörf yapmak, kuş sesleri eşliğinde kitabınızı okumak ve bir hamakta öğle uykusuna dalmak mı istiyorsunuz? Hayal etmeniz bile yeter çünkü Çeşme plajları tüm bu güzellikleri önünüze sermeye hazır
Ege’nin en renkli, en eğlenceli bölgesidir güneşin gülümsediği Çeşme Plajları. 29 kilometrelik kıyı şeridi boyunca sıra sıra dizilmiş birbirinden güzel plajlar göreceksiniz. Uzun bir tatiliniz varsa her gün başka bir plajda geçirebilirsiniz zamanınızı. Eşine az rastlanır altın sarısı kumları, maviden laciverte dönen denizi, yaz aylarının bunaltan sıcaklarından koruyan ve her daim esen rüzgarı ile bir masalın içindeymişsiniz gibi hissettirir Çeşme Plajları.

Çark Plajı

Alaçatı' mızda surf yapılan plajdır.Minibüs ile gidilebilmektedir.Plajın bir bölümünde sadece windsurf yapılmaktadır. Port Alaçatı'nın yanında bulunan bu sahilde surf okulları ve malzemeleri bulunmaktadır. Yılın bütün zamanlarında durmadan surf yapmaya elverişli rüzgar esmesi bulunan insanların çoğunlukla sörfçü olması ve sahil çok sakin olması bakımlarıyla dinlenmek için ideal. Yalnız denize girmek isterseniz koyun diğer bölümünde Alacatı Beach resort ile Love You too otel arasında kalan alandaki plajını kullanmanız gerekecektir. Hem halk plajı hemde beach mevcuttur.

Delikli Koy

Sadece şahsi araçlarınızla gidebileceğiniz koya bisiklet veya motorsiklet dahi rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Alaçatı Port’a doğru giderken bir tarafı sörf okullarına dönen bir yol ayrımı göreceksiniz. Buradan sağ tarafa yani sörf okullarının aksine olan yola saparak 5 kilometre civarı bir yol gidince koya ulaşabileceksiniz. Halk plajını tabelasından plaja doğru ilerlediğinizde arabanızı parkedip 10 dk yürüyerek ulaşabileceğiniz gibi. Halk plajını geçtikten sonra yolun daraldığı alanda arcınızı deniz kenarına doğru yönelttiğinizde Delikli koya ulaşmış olacaksınız. (Not: Arabanızın yerden yüksekliği az ise mutlaka yol kenarına park edip yürüyerek ulaşmanızı tavsiye ederiz.)

Ilıca Plajı

Alaçatı' ya 2,5 km uzaklıktaki plaj altın gibi kumu, 2km uzunluğundaki kumsalı, mavi bayraklı oluşu,sığ denizi, denizin içinde bulunan kaplıcası ile tatilseverlerin vaz geçilmez adreslerinden. Plaj içerisinde hem halk plajı olarak kullanabileceğiniz alanlar hemde şejlong şemsiye kirayarak plajı kullanabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Sabahları sakin olan deniz, öğleden sonra çıkan rüzgarla dalgalı olmaktadır. Ayrıca bir hatırlatma hafta sonları çok yoğun olması yönündedir.

Aya Yorgi

Çeşme merkezine 1 km uzaklıkta, beş beach'e ev sahipliği yapan koy kendinizi havuzda gibi hissedeceğiniz denize sahip. Rüzgarından soyutlanmış koyda; inceden esen hafif bir rüzgarla güneşlenmenin keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Birbirinden özenli ve özellikli beachleri birer cümle ile özetlersek.
Sole Mare Gündüzleri beach club olarak misafirlerini ağırlarken, geceleri de kulüp olarak hizmet veriyor.
Paparazzi Beach club ve Restaurant-bar tarzının, doğayı bozmadan ve gürültü kirliliği yaratmadan da gerçekleştirilebileceğini kanıtlayabilen önemli örneklerden biri
Kafe Pi Gençlerin en favori mekanlarından biri olan KafePi Beach Club, yaz sıcaklarında misafirlerine tatilin ve eğlencenin tadını fazlasıyla çıkarma imkanı sunuyor
Marrakech Ayayorgi koyunun en popüler ‘Beach Club’larından olan Marrakkech, şöhretli futbolcuların ve sanat dünyasının ünlülerinin tercih ettiği bir plajdır
Babylon Aya Yorgi koyunda en uzun sahile sahip olan Babylon, iyi müzik dinleyip denizin tadını çıkarabileceğiniz bir mekan.

Pırlanta Plajı

Merkeze 10 kilometre mesafede, Çiftlikköy’de yer almaktadır. Çeşme' den çiftlik köye doğru yolu takip edip düz devam etmeniz halinde koya ulaşabilirsiniz. Sabit esen rüzgarı ve dalgaları ile ün yapmıştır burası. Özellikle sörf sporu yapanlar için harika bir yerdir. Doğal güzelliği de cabasıdır. Adını tıpkı bir pırlanta gibi parlayan kumundan almıştır. Denizi 250 metre boyunca sığ ve pırıl pırıl kumlarıyla dünyanın dört bir yanından gelen sörfçülerin bu bölgeye gelmesini sağlamıştır. Sürekli esen rüzgarı ve sığ denizi ile son yıllarda kitesurf yapanlarında uğrak mekanları arasına girmiştir Pırlanta Koyu. Kendi aracınızla ulaşabileceğiniz gibi çeşme otogarından kalkan minübüsleride kullanabilirisiniz.

Altınkum Plajı

Çeşme merkeze sadece on dakika uzaklıkta bulunan Altınkum plajı, sizleri bekliyor. 500 metre uzunluğundaki plaj 15 metre genişliğiyle tatil severlere sakin saatler sunuyor. Plaj, adını altın rengi kumundan almaktadır. Altın sarısı kumu, masmavi denizi ile Altınkum plajında yoğun iş stresini üzerinizden atabilir, ailenizle sevdiklerinizle arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebilirsiniz.
Yavaşça derinleşen denizi, her zaman soğuk suyu ile plaj, sıcak ve bunaltıcı günlerde vazgeçilmeziniz olacak. Deniz suyu diğer ılıca sahillerinin tam tersi niteliktedir, yazın en sıcak günlerinde bile son derece soğuktur. Girmekte zorlansanız dahi girdikten sonra kavurucu havanın etkisinden kurtulacaksınız.
Bölgede çeşitli beach club ve kafeler bulunmasına rağmen halk plajıda mevcuttur. Çeşme'den çiftlikköye doğru giderken ulaşabileceğiniz plaj pırlanta plajının arkasında kalan bölümdür.