alaçAtı Ev OteL REZERVASYON EV OTEL YAKLAŞIMI Alaçatı RESİM GALERİSİ
Ana sayfa Alaçatı Alaçatı'da Nerede kalınmalı?

Alaçatı


Alaçatı'da Nerede kalınmalı? alaçAtı OteL Yiyecek İçecek Alaçatı Deniz Alaçatı Ulaşım Alaçatı Aktiviteleri ALAÇATI Hava Tahminialacatioteltavsiye

Alaçatı' mızı, tatilinizi geçirmek üzere; tercih ettiniz!
Alaçatı' da Nerede kalmalısınız?
Nasıl bir yer olmalı?
Hangi tarihte tatilinizi planladınız?
Tercihleriniz neler?
Alaçatı Tatili beklentileriniz neyi içeriyor?
Bütçeniz?
.....gibi devam edip giden, uzayan bir takım parametreleri değerlendirmeniz ve karar vermeniz gerekmekte; doğal olarak.
Aşağıda aktaracağımız bazı teknik bilgiler, bu vb değişkenlere yardımcı olması adına; kaleme alınmıştır.

  Resmi büyültmek için lütfen mouse' u üzerinde gezdirin.

A- ALAÇATI' da KONUMUNUZ: Öncelikle konaklama yapacağınız tesisin konumu önem arzetmektedir. Eğlenceye, Şehrin Kalbine,Sörfe, Denize nasıl ulaşacaksınız ? Arabanızı nereye park edeceksiniz? Alaçatının Turistik değerlerine ulaşmadaki konumunuz ne olacak? Bunlar konaklamanız esnasında önemli değerlendirmeler olmakta.
Hem Alaçatının merkezine yakın olmak, hem dışında aracınızla rahat bir şekilde otele giriş çıkış yapabilmeniz(alaçatıda yolların trafiğe kapalı olmasından dolayı müşteriler kocaman valizlerle arnavut taşlı yollarda perişan olduğuna çokca şahit olmaktayız),
denize ve sörfe yakınlığınız bu anlamda Alaçatı tatiliniz için önemli bizce.
Bu nedenle sizlere oluşturduğumuz aşağıda yer alan harita; konumumuzu seçebilmeniz adına Alaçatı'mızın önemli noktalarını hatırlatmak üzere oluşturulmuştur. Bu anlamda harita üzerindeki baloncukların üzerine tıkladığınızda açıklamalar görünecektir. Şimdi bu balonların üzerinde yer alan numaraları tek-tek sıralamak gerekirse:
1 Numaralı Baloncukta yer alan bölge Eğlencenin kalbi olan 15 EYLÜL MEYDANI' dır.
2 Numaralı Baloncukta ise PORT ALAÇATI ' yı gözlemleyebilirsiniz.
3 Numaralı Baloncukta yer alan bölge Sörfün kalbi olan ÇARK PLAJI' dır.
4 Numaralı Balonda ILICA PLAJI yer almaktadır.
5 Numaralı Baloncuk'ta DUTLU KAHVE/MEYHANE yer alır.
6 Numaralı Balonda PAZAR YERİ CAMİİ' miz yer alır.
7 Numaralı Balon' da BELEDİYE binamız bulunmaktadır.
8 Numaralı Balon Otoban girişinde ilk döner kavşaktan, Alaçatı merkezine ilerlerken solunuzda ki MACRO MARKET binasıdır.
9 Numaralı Balonun bulunduğu Bölge SEMT GARAJI' dır.
Daha önce Alaçatı' ya gelmişseniz bu noktaları zaten bilmektesiniz. Ama yeni gelecek misafirlerimiz için birkaç açıklama daha yapmak konuyu bütünleştirecektir.
Alaçatımızın Eğlence merkezi 5-6-1 Numaralı alanın ortasında kalan bölgedir. Bu bölge yaz sezonunda trafiğe kapalanı alandır, aynı zamanda. 4 ve 3 numaralı alanlar deniz için kullanacağınız alanlar olup; Sörf için ise 3 numaralı alan tercih edilmelidir.

Yandex.Haritalar'ın yardımıyla oluşturuldu

B-ALAÇATI'da KONAKLAMA TESİS SEÇİMİ: Konaklama tesisi seçiminizi yaparken; şüphesiz sizce en iyisini en değerlesini bulacaksınız. Bu konuda Acizane tavsiyemiz ise: Siz, siz olun; duygularınız bu seçimde mantığınızın önüne geçmesin! Nasıl mı?

Konaklayacağınız tesiste yaşamsal standartlarınız kapsamında; Neye İhtiyacınız var? İşte size yardımcı olacak birkaç soru:
Konaklama tesisim:
Bahçelimi Olsun?
Denize yakınmı olmalıyım?
Eğlencinin kalbinde mi olmalıyım?
Hem deniz, hemde eğlenceye yakınmı olmalıyım?
Konaklayacağım tesiste otopark varmı?
Yüzme havuzu istiyormuyum?
Görültüden uzakmı olmalıyım?
Odada Tv- minibar vb benim için önemlimi?
Tesisin ürününde neler var?
Odalar ne büyüklükte olmalı?
Konaklayacağım tesis çevreye duyarlımı?
Yukarıdaki soruların cevapları; tatilinizde seçim yapacağınız oteli seçiminizde, önünüzde ki bir çok alternatifi eleyecek, ihtiyacınız kapsamındaki oteli belirlemenize yardımcı olacaktır. Tabii her zaman mantık değil, bazende duygular karar verme sürecinizi etkileyecektir.

C-KARAR VERME SÜRECİNİN DİĞER ELEMANLARI: İnternet şüphesiz günümüzde, bilgilenme anlamında en önemli eleman. Turizm konusunda tatilcilerin bilgi sahibi olması adına oluşturulmuş bilgi portalları bu anlamda önem taşımaktadır. TRİPADVİSOR bu anlamda tavsiye edeceğimiz en önemli bilgi kaynağınıdır. Tatilcilerin tarafsızca görüşlerini yansıtan bu site; karar verme sürecinde sizlere yardımcı olacaktır. Geçmiş tecrübeler, dost tavsiyeleri, Tesislerden birebir bilgi alımı ise sürecin diğer önemli etmenleridir şüphesiz.

Tüm bunlarla beraber konaklama yapacağınız dönemi önceden belli etmek, ekonomik tatil geçirmenin altın anahtarı. Mümkün olduğunca tatilinize önceden karar verip, tatil karar sürecini son dakikaya bırakmamanız sizin faydanıza olacaktır.

En iyi tatili, En ekonomik ve kendinize uygun hale getirmekte kolaylıklar diler, her türlü soru ve sorununuzda sizlere yardımcı olmaktan; mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.